Nadap Kötésháló, 3 cm
- T023a
- T. 20 Antik (20x20 cm), T. 40 Parketta (40x10 cm), T. 10 (10x10 cm)
- 3 cm
- Módosított, szálerősített fagyálló beton
- Anyagában színezett, nem festett
- Strukturált
- ~ 60 kg
- egyedileg vagy raklap-zsugorfólia
- 27 193 Ft /m2 + ÁFA.
- 1 minta= 16 db Terrakotta 20 Antik, 8 db Terrakotta 40 Parketta, 4 db Terrakotta 10= 1 m2
01.
FelhasználásaA Nadap (16 db Terrakotta 20 Antik, 8 db Terrakotta 40 Parketta, és 4 db Terrakotta 10= 1 minta) kötéshálót padlóburkolatként használjuk bel- és kültéren. Kézzel megmunkált cottó lapokra emlékeztet felülete, ennek megfelelően agyag, cserépvörös, vagy terrakotta színekben öntve nyeri el valódi karakterét. Ragasztása közép- vagy vastag ágyazású C2TE S1 flexibilis csemperagasztóval történik (pld: Sorell Maxiflex S1, Keraflex Maxi S1). Fugázása padlón Sorell Stonecolor patio (rusztikus), vagy Ultracolor Plus (sima textúrájú) ajánlott.
02.
FelületkezeléseVízszintes felületen Sorell Gpur+ matt kétkomponensű felületkezelő ajánlott. Ha színelmélyítést szeretnénk, esetleg fényesebb felületi megjelenést, azt feltétlenül jelezzük a gyártónak, forgalmazónak!
03.
Alkalmazási területek– Kültérben: teraszok, télikertek, szaletlik, betonozott járdák burkolásához ajánlott.
– Beltérben: pincében, konyhában, folyosón, nappaliban, wellness terekben padlóburkolatként alkalmazható.
A referencia képeken a Nadap Kötésháló, 3 cm (T023a) látható.
Ragasztott burkolat készítése:
A hagyományos burkolási technikáknak megfelelően járjunk el, kétoldali felkenéssel fektessük a kőlapokat. Fugatávolságnak a 0,7- 1,2 cm javasolt. Fugakereszt burkoláskor nem ajánlott, a lapok rusztikus éle miatt, előre elkészített fa- polisztirol ék viszont igen! Fugázáskor a szikkadó fugaanyagot vizes (alapos mosások közt!) erre alkalmas szivaccsal mossuk vissza úgy, hogy a kő felületétől a fuga legmélyebb pontja ne legyen több, mint 2-3 mm. A fugahézag kitöltését kanállal, spaklival, vagy fugazsákkal végezhetjük. Ha a Nadap kötésháló elemeinek felületén lévő apró lukacsokat is kitömítjük fugaanyaggal, akkor sincs gond, az esztétikai megjelenést nem rontja ez a művelet, viszont a végső megjelenést alapvetően befolyásolja. Figyelem: végezzünk próbafugázást egy kisebb felületen, hogy a végleges összkép számunkra megfelelő legyen! Impregnálást feltétlenül végezzünk, hogy a szennyeződések ne tudjanak beszívódni a felületbe!
További információkat olvashat még: cikket itt. Kiegészítőket pedig itt talál még hozzá.