Szekszárd
Lakások, házak
A projekt áttekintése
Takler Kúria – a törekvés dicsérete
Ősi sváb borászcsalád a Takler família, ahol a szőlészet és a borászat apáról fiúra szálló tradícióját ma Takler Ferenc, és fiai: András, és az ifjú Ferenc képviseli. A borász szakma szinte összes elismerését képviselik ma Taklerék, és erre a tradícióra építik az évek alatt kialakított vendéglátást is, hogy a nemes nedűk mellé minőségi ételeket és szállást tudjanak biztosítani.
Borászat
Kül- és beltéri burkolás
Hoffer Ottó
2017 május
Egy mese, nemcsak a jó borról
A decsi- hegyi építkezés helyszíneinek tervezési, gyártási és kivitelezési feladataiban is részt vállaltunk jócskán. A konferencia, vinotéka, vendégudvar, étterem, szálloda, böllértanya, decsi- skanzen ház, kőkonyha, de a kert, dekoratív parkolók, támfalrendszer, a kerítések, a technológiai pince, a borkápolna és a hozzá épülő lépcsőház kialakításában részt vettünk a tervezéstől folyamatosan. Sok év munkája ez, egyfajta életműnek is mondható grandiózus feladat, melynek végeredménye magáért beszél. Külön kiemeljük Huber Péter generálkivitelező pótolhatatlan szakmai koordinációját, Nyúl József világítástechnikai megoldásait, valamint Fábián János és Ács Péter asztalosmestereket akik nélkül szegényebb lenne a végeredmény!
A lelkes Otti csapat minden munkatársának és a burkolás mestereinek is hozzá kellett járulnia a remekmű létrejöttéhez, amely bizonyosan nem csak országos hírnek örvend!
Terveztünk, kiviteleztünk
Generál burkolás kívül belül
- Homlokzat burkolás
- Kültéri lábazati burkolatok
- Beltéri burkolás
- Kerti kutak és járólapok
- Belsőépítészet, lakberendezés
Tapasztalat
Számos olyan speciális és szériatermékünk van ma a választékunk között, amelynek létrejötte e híres pincészethez, a Takler Kúriához kapcsolódik.
A síkburkolatok, fali kövek, oszlopelemek, címerek, dekorációk, fedkövek, lépcsőlapok…sorolni is nehéz!- százai vonulnak fel a decsi- hegy keleti lankáján: a Takler Borászat birtokán
A rusztikus építészeti stílusról...
A Takler Kúria projekt a rusztikus stílus jegyében készült.
A rusztikus építészeti stílus hagyományosan az egyszerűséget és a természetességet hangsúlyozza. Az épületek általában fa- és kőburkolattal rendelkeznek, amelyek idővel egyre szebbé válnak. A rusztikus stílusú épületek falai vastagok, amely hozzájárul az épületek melegségéhez és hangulatos megjelenéséhez.
A rusztikus stílusú épületek színei általában a meleg- és földszínek, mint a barna, a vörösesbarna, a zöld és a sárga. Ezek a színek szépen illeszkednek a környező tájhoz és hozzájárulnak az épület természetességéhez.
A rusztikus építészetben a burkolatok között szerepelhetnek kőlapok, fa- és csempézett padlók, valamint fagerendák és kőhatású falburkolatok. Ezek a természetes anyagok hozzájárulnak az épületek melegségéhez és rusztikus megjelenéséhez.
Összességében a rusztikus építészeti stílus a természetességet, egyszerűséget és melegséget helyezi a középpontba, amelyek együtt alkotnak egy kedves, vidéki hangulatot.