Villány
Étterem, kávézó
A projekt áttekintése
Villány a baranyai borvároska
A Halasi Pincészet zöldmezős beruházásként épült Villány belvárosában, 2009- ’10- ben. Az építés helyén eredetileg egy régi sufni állt, amit le kellett bontani, s utána a tereprendezés következett. A tervezést és az építést alapvetően befolyásolta, hogy a szomszédban egy műemlék pincesor áll, s a telket zárt beépítésű utcafront veszi körül. Az új pincészet tehát egy foghíjban épült. Az épület formamegoldásaira a Villány centrumára jellemző hangulat és stílus is meghatározó volt.
Kéváház
Kül- és beltéri burkolás
Hoffer Ottó
2011 május
Mediterrán stílus jegyek
A külső homlokzat, és a ház környezetének tervezése, arculata, és a belsőépítészeti tervezés Hoffer Ottó nevéhez fűződik, aki szorosan együttműködött a megrendelőkkel. A tervek a magyar népművészet, a környéken jellemző építészet, ezen belül a sváb tájépítészet hagyományaihoz igazodtak. Megjelentek bennük a borászatokra gyakran jellemző mediterrán stílus jegyek is.
Az anyagfelhasználás és az anyagválasztás is tudatos, az építés során a Kárpát-medencéből származó használt mészköveket is, bontott téglákat alkalmaztunk, a háztetőn pedig százéves Apatini cserepet. A faanyagok szintén különböző bontásokból származtak, de néha antikolt új fával pótoltuk a hiányzó részeket. Az Otti Manufaktúra Kft. nem csupán tervezője, hanem a burkolatok és az épületplasztikai elemek beszállítója is volt a projekten. A tervezéskor és kivitelezés alatt a legapróbb részletekig figyeltünk az igényességre és a kézzel, illetve manufaktúrás készítéssel létrehozott elemek egyediségére.
Terveztünk, kiviteleztünk
Generál burkolás kívül belül
- Homlokzat burkolás
- Kültéri lábazati burkolatok
- Beltéri burkolás
- Belsőépítészet, lakberendezés
Tapasztalat
Mondhatjuk, hogy az egyedi hangulatú pincészet építészeti megoldásaiban annyira változatos, és átgondolt, hogy kevés a hely minden elemének bemutatására. Az alkalmazott burkolatokról általában elmondhatjuk, hogy a ház teraszain a Pietra Antik Mészkő uralkodó. Ez a patinás, nemes rusztikus Otti- kő, elvarázsolja nézőit természetes egyszerűségével. A parapetfalak, lépcsők, és homlokzati elemek briliáns sokszínűsége nem hagyott megmunkálatlan felületet. A belső terekben Pietra Takler Modul, P: Kváder, Terrazzó Caffé, Terrazzó Flóra, többféle mozaik, sarokelem, és lábazati szalag került beépítésre.
A rusztikus építészeti stílusról...
A Halasi Pince kávéház
Villány projekt a rusztikus stílus jegyében készült.
A rusztikus építészeti stílus hagyományosan az egyszerűséget és a természetességet hangsúlyozza. Az épületek általában fa- és kőburkolattal rendelkeznek, amelyek idővel egyre szebbé válnak. A rusztikus stílusú épületek falai vastagok, amely hozzájárul az épületek melegségéhez és hangulatos megjelenéséhez.
A rusztikus stílusú épületek színei általában a meleg- és földszínek, mint a barna, a vörösesbarna, a zöld és a sárga. Ezek a színek szépen illeszkednek a környező tájhoz és hozzájárulnak az épület természetességéhez.
A rusztikus építészetben a burkolatok között szerepelhetnek kőlapok, fa- és csempézett padlók, valamint fagerendák és kőhatású falburkolatok. Ezek a természetes anyagok hozzájárulnak az épületek melegségéhez és rusztikus megjelenéséhez.
Összességében a rusztikus építészeti stílus a természetességet, egyszerűséget és melegséget helyezi a középpontba, amelyek együtt alkotnak egy kedves, vidéki hangulatot.